ENERGIES MARINES

„Ukrpoczta” obejmie usługi cyfrowe 100 procent osiedli do końca 2022 roku

W ramach strategii 100-procentowej automatyzacji „Ukrpoczty” w przyszłym roku firma automatyzuje wszystkie oddziały w wioskach, w których mieszka ponad 1200 osób, i zakończy wdrażanie projektu mobilnych oddziałów w najbardziej odległych zakątkach w całym kraju. Aby to zrobić, operator pocztowy zainstaluje około 1300 komputerów i uruchomi prawie 1800 oddziałów mobilnych w kolejnych 17 obszarach, obejmujących całą Ukrainę. Dlatego do końca 2022 r.ponad 10 milionów ludzi po raz pierwszy uzyska dostęp do usług cyfrowych.

Stało się to znane 14 września 2021 r.podczas oficjalnej prezentacji ostatniego etapu projektu mobilnych oddziałów „Ukrpoczty”.

W 2021 r. ponad 800 oddziałów mobilnych zarobi w obwodach Wołyńskim, Donieckim, ługańskim, Iwano-Frankowskim, Nikołajewskim, kirowohradzkim, Sumskim, Rówieńskim. Częściowo w Chmielnickim, Dniepropietrowskim, Charkowskim, Tarnopolskim, zaporoskim i Żytomierskim. W 2022 roku „Ukrpoczta” uruchomi prawie tysiąc oddziałów mobilnych. Ponadto wszyscy listonosze oddziałów mobilnych otrzymają nowe terminale 3 w 1, aby poprawić obsługę klienta i usprawnić procesy raportowania.

Dofinansowanie projektu realizowane jest we własnym zakresie przez operatora pocztowego oraz środki kredytowe z Europejskiego Banku Odbudowy i rozwoju.

W ramach prezentacji projektu goście zaprezentowali samochody wyposażone w silnik Berlingo 1.2 „worker” (na zdjęciu), które zostały doposażone tak, aby konfiguracja wewnętrzna spełniała wszystkie wymagania wydajnej obsługi poczty mobilnej. Samochody są przeznaczone dla trzech osób i wyposażone w miejsce pracy dla listonosza brygady. Komora mobilna ma izolację cieplną i akustyczną, system SR5, klimatyzację i piec grzewczy, aby zespół pocztowy działał wygodnie przy każdej pogodzie.

Ponadto samochód ma duży izolowany bagażnik na paczki, system sortowania korespondencji, ognioodporny sejf.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *