ENERGIES MARINES

Ruslan Stefańczuk: „dzień państwowości Ukraińskiej wymaga legislacji”

Komisja Polityki Społecznej i ochrony praw weteranów jednogłośnie zaleca Radzie Najwyższej, aby wprowadzić porządek obrad sesji, a także przyjąć za podstawę i ogólnie projekt ustawy o zmianie artykułu 73 Kodeksu Prawa Pracy Ukrainy w sprawie ustanowienia Dnia świątecznego-dzień państwowości Ukraińskiej (№5864).

Pierwszy wiceprzewodniczący Rady Najwyższej Ruslan Stefanczuk wyjaśnił, że zgodnie z art. Dlatego prezydent Wołodymyr Zelensky złożył projekt ustawy nr 5864 w parlamencie, aby legalnie zabezpieczyć dzień państwowości ukraińskiej dniem świątecznym, wprowadzając odpowiednie zmiany w art. 73 Kodeksu Prawa Pracy Ukrainy.

Ustawa ta jest logiczną kontynuacją dekretu Prezydenta „dnia ukraińskiej państwowości”, który został przez niego podpisany podczas obchodów 30.rocznicy niepodległości Ukrainy, a według Ruslana Stefanczuka jest”niezwykle ważnym aktem, który tworzy zdolność państwotwórczą Ukrainy, zabezpiecza nas spadkobiercami poprzednich państw, które istniały na terytorium Ukrainy”. W ten sposób polityk wyraził nadzieję, że wprowadzony przez Prezydenta projekt ustawy zostanie poparty przez posłów.

„Musimy odzyskać każdy centymetr naszej historii, oczyścić nasze historyczne korzenie. W końcu jesteśmy samowystarczalnym narodem, dla którego bardzo ważne jest prawnie utrwalenie ciągłości państwa ukraińskiego i podniesienie jego poziomu. Bezsporne jest, że przyjęcie aktu przyczyni się do zatwierdzenia ciągłości ponad tysiącletniej historii państwa ukraińskiego, co jest potwierdzone pierwszymi wzmiankami o ustanowieniu Miasta Kijowa” – powiedział pierwszy wiceprzewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *