ДАТЧИКИ ІЧ-полум’я та іскри BRANDTRONIK як надійні пожежні детектори в невеликих системах гасіння

Крім центрів управління гасінням і моніторингу, BRANDTRONIK пропонує надійні оптичні пожежні детектори для технічної реалізації індивідуальних концепцій протипожежного захисту з ІЧ-детекторами полум’я і іскор
(Скринька для преси) (Денкендорф, 15.03.21) На додаток до видимого світла, яке виробляє відкрите полум’я, пожежі, пов’язані з вуглецем , тобто пожежі органічних матеріалів, таких як деревина, вугілля, нафта, пластик, бензин або алкоголь, виробляють ІЧ-випромінювання, яке не видно оку.

Інфрачервоні детектори полум’я здатні виявляти, зокрема, мерехтіння відкритого полум’я і таким чином повідомляти про пожежу через протипожежний і моніторинговий центр і ініціювати його контроль.

Однак можливості виявлення класичних ІЧ-детекторів полум’я обмежені. Наприклад, мерехтіння – обов’язкова умова, яка не є обов’язковою в разі газового полум’я, наприклад. Газовий запальничка не може викликати небажаний інфрачервоний датчик полум’я. Те ж саме в принципі стосується дрібного полум’я від водневих або металевих пожеж. Однак, якщо це викликає нагрівання навколишніх предметів, вони можуть в свою чергу генерувати ІЧ-випромінювання, яке запускає датчик. Те ж саме стосується і забруднення повітря, викликаного пожежею, наприклад, утворенням сої.

Як сертифікований виробник протипожежної електроніки, BRANDTRONIK GmbH вже майже 30 років розробляє і виробляє елементарні компоненти, такі як панелі управління гасінням і оптичні пожежні детектори. Це включає в себе перевірені датчики ІЧ-полум’я і іскри.

ІЧ-детектори полум’я в основному підходять для використання в захищених від погодних умовах середовищах, які повинні бути вільні від перешкод, таких як вода, лід, туман або дощ. Крім того, як потенційні джерела перешкод слід розглядати гарячі обертові або рухомі частини, джерела тепла, теплові мерехтіння, а також прямі і непрямі (відбиті) сонячні промені, оскільки це характеризується коливанням ІЧ-випромінювання. Сильні джерела тепла також можуть негативно вплинути на чутливість ІЧ-детекторів полум’я.

BRANDTRONIK розробляє і виробляє ІЧ-детектори полум’я на основі піроелектричних датчиків, а також використовує PIN-фотодіоди.

ІЧ-детектори полум’я на основі піроелектричних датчиків (ІЧ-10.1 і ІЧ-12.1)

Цей тип виявляє полум’я мерехтливою і спектральними лініями CO2 (4,27 мкм), які виникають при пожежах за участю вуглецю.

Оскільки ІЧ-детектори полум’я з піроелектричними датчиками вимагають частоти мерехтіння для виявлення, час їх реакції порівняно довгий. Завдяки необхідній оцінці мерехтіння час реакції знаходяться в другому діапазоні.

ІЧ-детектор полум’я з ПІН-фотодіодами (ІЧ-04, ІЧ-04. St)

Фотодіоди реагують на зміни світла. Відповідно, вони працюють надійно, особливо в затемнених ділянках. При більш сильному освітленні навколишнього середовища чутливість датчиків необхідно знизити, щоб уникнути помилкового спрацьовування. Відповідно, ІЧ-детектори полум’я з PIN-фотодіодами в яскравих умовах реагують тільки на більші полум’я. Час відгуку ІЧ-детекторів полум’я з PIN-фотодіодом становить 1 мс.

На додаток до описаних ІЧ-детекторів полум’я, BRANDTRONIK також розробляє і виробляє ІЧ-детектори іскри. Вони однаково реагують на полум’я, а також на іскри і вибухи в абсолютній темряві. Їх час відгуку становить менше 1 мс.

Оскільки немає стандартизованого тесту для іскри-детекторів для визначення можливості виявлення системи, BRANDTRONIK розробив метод, за допомогою якого датчики іскри тестувалися і калібрувалися близько 20 років. У цьому методі використовується репліка рухомої іскри, точно визначається температура, область іскри, швидкість і відстань виявлення. Температура репліки іскри становить 800 °C ± 25 К. Це також являє собою нижню температурну межу, при якій датчики BRANDTRONIK все ще можуть безпечно виявляти іскри з заданою площею 6 мм2 на відповідній відстані виявлення датчика і швидкістю іскри 0,2 м/с.

У технічних даних датчиків іскри допустима швидкість іскри встановлюється на 0,4 м/с з метою врахування допусків компонентів і ємнісної муфти внутрішньої обробки сигналу … 50 м/с обмежено.

Випромінювання репліки іскри відповідає випромінювачу Планка приблизно на 1050 К.

На ймовірність виявлення іскри в замкнутій системі впливають фактори розміру іскри, відстані виявлення, швидкості іскри і концентрації продукту в контрольованому обсязі.

На підставі перерахованих вище критеріїв використання датчиків іскри для профілактичного вибухозахисту, детальний аналіз поставленого завдання і, в більшості випадків, проведення випробувань вимагають використання іскродевтивів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *